המצלמה הטובה ביותר היא זאת שנמצאת תמיד אתכם, עבור רובנו, מדובר בסמארטפון. הסמארטפון קטן מספיק בשביל להיכנס לכיס וקל מספיק בשביל שיהיה פשוט לקחת אותו ממקום למקום. יותר מכך, הטלפונים החכמים בהחלט הצליחו להתעלות עצמם עד לכדי נקודה בה ניתן ליצור תמונות מדהימות ללא כל ידע קודם או ניסיון בצילום. רוב האנשים כיום משתמשים בסמארטפון כדי ללכוד את הרגעים המיוחדים בחייהם, החל בבני משפחה וחברים, דרך נופים וחופשות ועד לאוכל שאוכלים. 

צילום בסמארטפון זו דרך נהדרת ללכוד את העולם סביב ולנצור את הזיכרונות. יחד עם זאת כדי שתוכלו להפיק את המרב מהמצלמה שתמיד נמצאת אצלכם בכיס, כדאי שתקראו את הטיפים הבאים.  

מיליארד סינים לא טועים – בחירה נכונה של טלפון חכם

אחד הדברים החשובים בצילום הוא סוג המצלמה, אותו הדבר כאשר רוצים לצלם באמצעות הסמארטפון. בחירת הטלפון הנכון יכולה להיות מאתגרת והדבר גם לא פעם יהיה תלוי בהעדפות שלכם. אך הדרך הטובה ביותר להחליט היא פשוט לסמוך על חוכמת ההמונים ולקרוא המלצות וחוות דעת על הסוגים השונים של טלפונים חכמים. כמובן שמומלץ לקרוא ביקורת של מומחים בתחום הצילום אשר יציעו נקודת מבט אובייקטיבית ולא של משתמשים שהחוויה שלהם יותר סובייקטיבית. קחו בחשבון שרוב הדגמים שכוללים מצלמות איכותיות ומתקדמות יהיו יקרים יותר מאחרים, אך הם שווים את ההשקעה. 

הגדרות אישיות

גם אם קניתם טלפון חכם עם מצלמה איכותית, אין הדבר אומר שאתם יכולים להתחיל לחפש תמונות מושלמות ולצלם. כלומר אתם כן, אבל כדאי שקודם כל תעברו על הגדרות ברירת המחדל של מצלמת הטלפון ותגדירו אותן בהתאם. הדבר הראשון שתרצו לבדוק הוא הגדרת הרזולוציה, מומלץ שהרזולוציה תהיה ברמה הגבוהה ביותר. טיפ: לרוב הסמארטפונים יש זום דיגיטלי בלבד. נסו להימנע מכך. צלמו את התמונה ברזולוציה גבוהה ואז פשוט ערכו אותה באמצעות האפשרות של חיתוך. התוצאה תהיה הרבה יותר מרשימה. 

הפעלת תצוגת רשת

הטיפ הבא שיעזור לכם לצלם טוב יותר הוא הפעלת תצוגת רשת שתהפוך את הקומפוזיציה לטובה יותר. פונקציה זו תעזור לכם למקום את המוקד של התמונה שלכם בדיוק היכן שתרצו, על אחד הקווים המצטלבים לאורך ולרוחב. תצוגת רשת תעזור לכם לצלם תמונות שמושכות את העין מבחינה ויזואלית והרבה יותר מאוזנות מבחינת הקומפוזיציה. כמו כן אם אתם רוצים לוודא שהתמונה שלכם ישרה ואופקית, יש גם כלי שאפשר להפעיל והוא יתריע אם אינכם מחזיקים את המצלמה ישר. 

כמובן שיש עוד טיפים מומלצים כמו ניקוי העדשה, שימוש בפילטרים, הבנה במצבי הצילום של הטלפון החכם ועוד, עליהם נרחיב בפעמים הבאות.

נכתב בשיתוף נקודת מבט – בית ספר לצילום