כמות הטלפונים הסלולאריים הנמכרים והמצויים בידי הציבור הרחב בימנו היא פשוט עצומה. כלי תקשורת יעיל זה משמש כמעט כל אחד מאיתנו במרבית שעות היממה, ובלעדיו חיינו היו קרוב לוודאי שונים למדי מכפי שהם מתנהלים כיום. כמו כל מכשיר דיגיטלי יש צורך להכירו, לטפל בו, לתחזק אותו, להבין את אופי השימוש ולתקנו בעת הצורך.

טכנאי סלולר יודעים לבצע את כל הפעולות הללו ומהווה כיום מקצוע מתפתח ומבוקש מאוד. ניתן ללמוד את התחום במכללות ובמוסדות לימוד שונים במסגרת קורסים מקצועיים ייעודיים. לימודים אלו מאפשרים לכל בוגר קורס טכנאי סלולר את הידע והכישורים המתאימים להשתלב בשוק העבודה בהצלחה. יתרה מזאת, כל בוגר יכול למצוא עבודה גם בחו"ל עקב תפוצת המכשירים הסלולאריים הרחבה בכל העולם. מסלול הלימודים כולל לרוב לימוד תכנים המספקים ידע מקצועי ותובנה מעמיקה בתחום. הבוגר יוכל לתפעל ולטפל כל מכשיר הקיים בשוק וילמד בצורה יסודית את כל האלמנטים המרכיבים אותו מרמת הרכיב הבודד ועד רמת התוכנה המורכבת ביותר.

נושא הלימוד המרכזיים:

במרבית הקורסים הנלמדים כיום בישראל, יינתן דגש מקצועי מרכזי לנושאים החשובים הבאים:

  1. יסודות חשמל ואלקטרוניקה – כולל מדידות.
  2. פירוק והרכבה של מגוון רחב של מכשירים.
  3. איתור תקלות של מגוון מכשירי סלולר עד לרמת הרכיב.
  4. פתרון תקלות תוכנה דוגמת גיבויים, תקלות בגלישה, סנכרון נתונים וכו'.
  5. הלחמות עדינות.
  6. רשתות סלולאריות – כולל דור רביעי.
  7. סדנת שירות לטכנאי
  8. מערכות הפעלה – אנדרואיד, אפל ועוד.

מומלץ ללמוד במוסד בעלת מוניטין טוב בתחום אשר מציג צוות מרצים מנוסים ומקצועיים המגיעים מהתעשייה ומכירים היטב את התחום כולל הבעיות השגרתיות והנפוצות בו. מרצים אלו יודעים להצביע על נקודות חשובות, יעבירו היטב את כל הידע שהצטבר אצלם, מתלווים גם לשיעורים המעשיים המועברים בסדנאות, כך, שהליווי יהיה מקיף, פורה וצמוד. היקף שעות הלימוד בקורס טכנאי סלולר לרוב נע סביב 80 שעות לימוד כאשר ניתן ללמוד במסלולים שונים ולעבוד במקביל בעבודה אחרת.

לסיכום הדברים…

טכנאי בוגר קורס מקצועי יוכל להשתלב בכל מקום עבודה מתאים בתחום, לעבוד כשכיר באחת מחברות הסלולר הגדולות (סלקום, פלאפון ואחרות), רשת המתמחה במכירת ותיקוני טלפונים סלולאריים ועוד. לחילופין, הוא יכול גם לפתח קריירה עצמאית עם מעבדת תיקון פרטית אחת וממנה להתרחב לרשת רחבה. היתרון של כל מי  שלומד בקורס מסודר הוא הלימוד המקיף המאפשר לו לטפל בכל סוגי המכשירים הקיימים בשוק גם דגמים מוכרים פחות המגיעים מארה"ב, ממזרח אסיה וכו'. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בעתיד גם במוסדות לימוד דומים לאלו שלמדו בהם ולעסוק בהדרכת הדור הבא של הטכנאים. המקצוע הנ"ל מבטיח עתיד כלכלי ויכול להוות קרש קפיצה להתפתחות אישית בתחום הסלולר, תחום בו אין סוף לחידושים, וכן גם בתחומים משיקים לו.