מומחי סייבר עולמיים מציעים לעשות כל מיני פעולות פשוטות, על מנת להתגונן מפני האפשרות שהאקרים יפרצו למכשיר הטלפון הסלולרי שלכם.
מהן הפעולות? אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאת הכתבה.
הכתבה בשיתוף עם חברת מדסק סקיוריטי וסייבר.

כך תגנו על הסמארטפון

קחו בחשבון שפריצות שנעשות על ידי האקרים, מותאמות לסוגים מסוימים של מערכות הפעלה. כיום, יש 2 מערכות הפעלה מרכזיות והן מערכת ההפעלה של מכשיר אנדרואיד ומערכת ההפעלה של מכשירי אייפון. את הפריצות, אפשר לחסום על ידי התקנה של עדכוני תוכנה, שימוש בשיטות הגנה שמציע המכשיר וגם אפשר לבצע חסימה על ידי מצב טיסה או שינוי של ספק השירות. כך תוכלו להקשות על ההאקרים. כמו כן, יש עוד פעולות שיש לעשות על מנת לחסום את התוקפים ובכלל על מנת שהטלפון שלכם יהפוך למטרה מורכבת וקשה לפיצוח.

אתחול יומיומי

אפשר לאתחל את המכשיר באופן קבוע וכל 24 שעות. הוא מסייע למחוק נוזקות. כל פעם שמכשיר עובר אתחול, הרי שיש סיכוי גבוה יותר למצוא את הפורצים ובכלל למצוא את הרישומים שמתעדים את ניסיונות הפריצה. על כן, אם מדובר על תוקפים מנוסים, הם לא ינסו לפרוץ למכשיר שוב ושוב וכל זאת מחשש שיכולים לזהות אותם.

יש להימנע משימוש ב-imessage

מדובר על תוכנת הודעות SMS שפועלת במכשירי אייפון. קל ליישם את העצה הזאת, שכן מרביתנו משתמשים בתוכנת הווטסאפ. אמנם גם היא לא חסינה מפני פריצות, אבל כן קשה להדביק באמצעותה. כמו כן, יש המלצה להימנע גם משימוש בדפדפן ספארי (של אפל) וגם להימנע משימוש ב-Facetime (וידאו צ'אט של אפל). בכל הקשור לדפדפנים, מומלץ להשתמש בכרום.

יש להוריד ולהתקין עדכונים

בכל עדכון שיוצא, יש גם תיקון של פריצות אבטחה. על כן, יש להתקין את העדכונים כאשר הם יוצאים וכך לשמור על המכשיר מעודכן. שימו לב, לפעמים העדכון הוא זה שיכול למנוע מאחרים לפרוץ לכם למכשיר הסלולרי.

אל תקליקו על הודעות SMS שאתם לא מכירים

מדובר על אחת השיטות הפופולאריות ביותר לפריצה למכשירי הטלפון. אם אתם מקבלים הודעת SMS עם קישור ואתם לא מזהים את מקור ההודעה או לא בטוחים, אל תקליקו על הקישור.

השתמשו בדפדפנים כמו פיירפוקס או Brave

שימו לב, דפדפנים אחרים מכילים כל מיני רכיבי פרסום. אותם רכיבים יכולים לסייע להאקרים בפריצה. כמו כן, תמיד מתגלות פריצות חדשות בדפדפנים המוכרים. על כן, עשו שימוש בדפדפנים שהינם מוכווני פרטיות. יכול להיות שלא תצליחו למנוע לחלוטין את הפריצה למכשיר, אבל כן תקשו על ההאקרים. לדוגמה, דפדפן פיירפוקס, לא מכיל שום רכיבים מלבד העמוד שאליו אתם גולשים וכמו כן הוא גם מוחק את הקבצים, ההיסטוריה והקוקיז כאשר אתם סוגרים אותו. כך גם דפדפן Brave (שמבוסס על דפדפן כרום).

עשו שימוש ב-VPN כאשר אתם גולשים

מדובר על אפליקציה שיכולה להסתיר את תעבורת הנתונים שלכם. קחו בחשבון שיכול להיות שתרגישו בהאטה של מהירות הגלישה, אבל מצד שני אתם גם תוכלו להקשות על ההאקרים ולהימנע מפריצות.

התקינו אפליקציית אבטחה

יש כל מיני אפליקציות אבטחה מצוינות שיכולות לזהות האם המכשיר שלכם עבר פריצה או שינוי.

כמה מילים לסיכום

אם יש האקרים שנחושים לפרוץ למכשיר הטלפון, אף אחת מבין הפעולות שהוזכרו לעיל לא תמנע את הפריצה ב-100 אחוז. הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להחליף מכשירי טלפון באופן תדיר. קחו בחשבון שמכשירים שמיוצרים על ידי חברות שונות, לא יכילו את אותן הפרצות אלא יכילו פרצות שונות. כאשר מדובר על מציאת אותן פרצות, מדובר על עבודה קשה לפורצים.