מהירות הגלישה בטלפון הנייד היא עניין גדול, במיוחד אם אתם אוהבים לצפות בסרטונים או לשחק משחקים דרך הנייד החכם שלכם. גם אם אתם "רק" גולשים באינטרנט בזמנכם הפנוי, למהירות הגלישה ויציבות החיבור תהיה השפעה גדולה על החוויה שלכם במידה משמעותית. ישנם המון מושגים הנקשרים אל מהירות הגלישה, סיבים אופטיים הוא אחד מהם. אך במה מדובר בדיוק? 

איך סיבים אופטיים עובדים?

הטכנולוגיה של סיבים אופטיים מרתקת ממש, זוהי דרך מתקדמת להעברת מידע שמשנה את חוקי הגלישה ומציעה חוויה מאוד מתקדמת. סיבים אופטיים מתקדמים מורכבים מכבלים דקים במיוחד, אשר העובי שלהם קטן בעשירית מהשערה האנושית. למרות שהם דקיקים מתקיים בתוכם עולם ומלואו. כל סיב, דק ככל שיהיה כולל בתוכו ליבה פנימית שמיוצרת מזכוכית ודרכה האור עובר, ואת הציפוי שמיוצר בדרך כלל משכבה של פלסטיק או זכוכית עבה יותר ועוטף את הליבה. 

קדמה בלתי מתפשרת

הטכנולוגיה של סיבים אופטיים כל כך מתקדמת עד שהאור שנע בתוך הסיבים עושה זאת מבלי לברוח החוצה. זה אפשרי הודות להשתקפותו על הזכוכית, כאשר הוא פוגע בזכוכית בזווית הקטנה מ-42 מעלות הוא כאילו משתקף מול מראה וכך חוזר ונע מצד לצד. הנתונים מומרים לפולסים של אור ועוברים מיעד אחד למשנהו, כאשר בסוף הדרך מומרים חזרה למידע. על מנת להעביר פולסים של אור לאורך קילומטרים ארוכים יש צורך לפרוס על הקו גם מגברים אופטיים, שיגבירו את האות על מנת שבדרך לא ילכו לאיבוד נתונים. 

היתרונות של מהירות גלישה

אולי נדמה שהטכנולוגיה של סיבים אופטיים מתקדמים די חדשה אך למעשה היא כבר קיימת מימיו הראשונים של האינטרנט. כבר בשנת 1988 הונחו סיבים אופטיים בקרקעית האוקיינוס כדי לחבר בין ארה"ב לאירופה. עם סיבים אופטיים האות שמשודר למחשב ולמכשירים ניידים מאוד חזק, מה שמשפיע על מהירות האינטרנט. כך בעצם, לא משנה מאיזה מכשיר אתם מתחברים, בין אם מדובר במחשב או בטלפון הנייד שלכם, אתם תיהנו מחיבור איכותי, מהיר ובטוח יותר. החיבור המהיר מציע יתרונות רבים ומרחיב את מכלול האפשרויות לשימוש באינטרנט: למידה מרחוק, טלרפואה, בית חכם, האינטרנט של הדברים, חיים עצמאיים יותר לקשישים וגלישה מהירה יותר. כל אלו ועוד הן תוצר של חוויית גלישה איכותית ואינטרנט מהיר.

The need for speed

אין ספק שככל שנעשה שימוש בטלפונים חכמים, כך הצורך במהירות גלישה רק הולך וגדל. כיום הגישה הנוחה אל האינטרנט דרך הטלפון הנייד מובילה לכך שהרבה אנשים בוחרים לגלוש דרכו, לבצע רכישות, לצרוך מידע ואפילו לראות סרטים ותוכניות. כתוצאה מכך עולה הצורך בחיבור אינטרנט איכותי ומהיר. סיבים אופטיים מאפשרים ליישר קו עם המציאות המודרנית ולספק לאנשים את המענה המתקדם לו הם זקוקים, זאת תוך שיפור חוויית הגלישה משמעותית והבנה שאכן, הטלפון הנייד נמצא כרגע במרכז החיים.