בימינו אף אחד כמעט לא מתנהל באמצעות שיטות ניהול מלאי ואחסון ידניות. בימינו קיימים פתרונות ניהול מלאי ואיסוף נתונים אוטומטים, לרבות מערכות של מערכת ברקוד מתקדמות, סורקי-ברקוד, מסופון לספירת מלאי ועוד. בואו נבין לשם מה צריך את אלו.

כיום בעידן המודרני, בעלי עסקים משתמשים בקוראי ברקוד, מדבקות ברקוד המודפסות ע"י מדפסת מדבקות ברקוד, דרך מגוון סוגי מסופונים לאנשי מכירות, מסופונים לטכנאים ועוד. והאמת היא, שלא לחינם בעלי עסקים כיום משתמשים באמצעים האלו, מכיוון שהם מייעלים משמעותית את הפעילות וההתנהלות העסקית. בואו נבין ביחד מה צריך לדעת על בחירת מסופון לעסק.

איזה סוג מסופון לעסק אני צריך?

כשאתם מחליטים לצייד את בית העסק באמצעות מסופון מקצועי, יש לכם את האפשרות לבחור בין מספר סוגים שונים של מסופוינים לעסק. בעוד שיש לכם את האשרות לבחור מסופון ברקוד, מסופונים לאנשי מכירות, מסופון לנהגים או מסופונים של ספירת מלאי, יש לכם גם מסופון לטכנאים, מסופונים למחסן ועוד.

כמו כן, יש לכם את האפשרות לצייד את בית העסק באמצעות מסופונים עבור אנשי שטח וסחורות, ובמקרים מסוימים תוכלו להקים גם עמדות דיווח מתקדמות. אם כך, הדבר הראשון שצריך לדעת הוא, שחשוב לבחור את המסופון בהתאם לצרכים של בית העסק. אם אתם עובדים עם אנשי שטח, אנשי מכירות, נהגים של סחורות, שליחים ועוד, תצטרכו מסופון לעסק שמאפשר את ניהול של עובדים אלו.

מסופו לעסק כולל בתוכו את המידע הנדרש לכלל העובדים

המסופון יכלול בתוכו את כלל המידע הנדרש לאנשי השטח, כמו גם המידע הרלוונטי לבעל העסק. בסופו של דבר, קוראי ברקוד ומסופונים מועילים לעסקים, ומאפשרים להם לסרוק ולעקוב אחר מלאי, להפיק דוחות מכירה ולקבל החלטות לוגיסטיות שונות.

מסופונים משמשים גם לסריקת מוצרים למטרות בקרת איכות, והם משמשים על ידי סוכנויות ממשלתיות כדי לעקוב אחר ציות לתקנות, ע"י חברות גדולות, ארגונים ובתי עסקים. אחד הדברים שחשוב לדעת הוא, שעסקים יכולים להשתמש בקוראי ברקוד ומסופונים כדי לבצע משימות רבות. ברקודים ומסופונים משמשים לבקרת מלאי, תוכניות ניהול קשרי לקוחות וניהול עובדים ועוד.

יתרונות של מסופונים בעסק

היתרונות של שימוש בקורא ברקוד ומסופונים כוללים יעילות מוגברת במכירות ובמתן שירות, שיפור שביעות רצון הלקוחות ויכולת להפחית את מספר השגיאות של העובדים. אם אתם מחפשים למשל מסופון או קורא ברקוד מתקדם, הוא מכשיר אלקטרוני הקורא טקסט באמצעות קרן לייזר בד"כ. הוא סורק את המוצרים השונים כדי לחפש מידע על המוצר, מציג מחירים והטבות, מוצרים חליפיים ועוד.

עסקים משתמשים בברקוד ובמסופונים על מנת לעקוב אחר המלאי ולזהות מוצרים מרחוק. דוגמאות למוצרים שאתה עשוי למצוא עם קורא ברקוד כוללות חטיפי ממתקים, חלב וקופסאות דגנים, אבל מסופון לעסק ישמש גם אנשי מקצוע בתחומים שונים.