יש המון בעלי עסקים שמתעניינים בשירותי מרכזיה בענן. אחת השאלות הפופולאריות ביותר בנושא היא מהם היתרונות שיש למרכזיה בענן על פני מרכזייה טלפונית מסורתית. התשובה לשאלה זו היא שמרכזיה בענן היא יעילה, יכולה לענות על המון צרכים של העסק וכמו כן היא כוללת המון פונקציות מתקדמות עליהן נרחיב בהמשך המאמר.

מרכזיה בענן – בכל מקום ובכל זמן

באמצעות שימוש במרכזיה בענן, אתם יכולים לתקשר עם לקוחות, קולגות ובעלי אינטרסים אחרים מכל מקום בו אתם שוהים. כל מה שאתם צריכים על מנת לבצע את ההתקשרות הוא טלפון סלולרי, טאבלט, מחשב נייד או מחשב נייח. כאשר נכנסת שיחה למערכת, המרכזייה עונה והיא יודעת לנתב אותה בדיוק לאן שצריך. בצורה כזאת, אפשר לתת שירות מצוין ללקוחות, אפשר לתקשר באופן רציף עם העובדים וכמו כן אפשר להיות בטוחים שלא מפספסים אף שיחה חשובה.

מנגד, מרכזיות הטלפונים המסורתיות והמיושנות, הן מרכזיות הנמצאות פיזית בבית העסק בלבד ועל כן, אם אתם לא נמצאים פיזית בעסק ולקוחות מתקשרים, הרי שאתם עשויים להפסיד אותם שכן הטלפון יצלצל אבל לא יהיה מי שיענה לשיחה של הלקוח.

מרכזיה בענן – לא רק מענה לשיחות

שימוש במרכזיה בענן כולל גם פונקציות נוספות בהן תוכלו להשתמש על מנת לייעל את המערך העסקי, ביניהן:

-הגדרת זמני פעילות של המענה הטלפוני

-חיבור למערכות CRM של העסק

-ביצוע ניתוב שיחה יעיל וקצר אל השלוחה הרצויה

-קיום של שיחות ועידה בלחיצת כפתור

-קבלת מידע מפורט אודות שיחות נכנסות ויוצאות

-העברת הודעות בתא קולי במייל לנציג רלוונטי

-הקלטת שיחות בדואר אלקטרוני

-חיסכון משמעותי בעלויות. מרכזיה בענן לא דורשת תחזוקה כמו מרכזיה מסורתית. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להתקשר עם חברה שמציעה שירותי מרכזיה בענן, להתקין את התוכנה הנדרשת ולהנות משלל יתרונות ופונקציות.

-עוד שלל פונקציות מתקדמות

יתרונות של מרכזיה בענן

יש קשת רחבה של יתרונות בהם:

-ניתן לקיים תקשורת בין משתמשי קצה בכל שלוחה ובכל סניף

-יש שליטה על כל הוצאות התקשורת

-יש הגנה על נתוני תקשורת רגישים

-איכות השיחות גבוהה

איך בוחרים מרכזיה בענן?

בארץ יש מספר חברות שמספקות שירותי מרכזיה בענן. מומלץ לקרוא פרטים על כל אחת מהחברות וכמו כן לבדוק המלצות, דירוג ומיהם הלקוחות של החברה. יש לבדוק את הסוגים של המרכזיות המוצעות, מהו המפרט הטכני, מי מספק את השירות במקרה ויש תקלה טכנית וכו'. לאחר שנבדקו כל הפרמטרים שהוזכרו לעיל, יש לבדוק גם את המחיר החודשי המבוקש על השירות. לאחר שאספתם את כל הנתונים, תוכלו לדעת כמה יעלה לכם לתחזק את המרכזייה והאם הדבר ישפיע משמעותית על התקציב שלכם ובאיזה אופן.