משחקי מחשב הם אחת מצורות הבידור הפופולריות ביותר בעולם. הם מספקים מגוון רחב של יתרונות לשחקנים, כגון שיפור קואורדינציה יד-עין וכישורי פתרון בעיות, שיפור רפלקסים וזמן תגובה ומתן מוצא ללחץ. ישנם סוגים רבים ושונים של משחקים שאנשים יכולים לשחק, ממשחקי פאזל ועד יריות מגוף ראשון. אחד הסוגים היותר פופולריים הוא משחקי אנימציה ממוחשבת.

אנימציה ממוחשבת היא סוג של אמנות דיגיטלית שנוצרת על ידי מחשבים ולא ביד. זה קיים מאז שנות ה-60, כאשר המחשבים הומצאו לראשונה והפך לפופולרי יותר ויותר עם פיתוח של מעבדים מהירים יותר, כרטיסים גרפיים טובים יותר וחבילות תוכנה מתקדמות יותר כמו 3D Studio Max או Maya.

משחקי מחשב הם סוג של בידור אינטראקטיבי. ניתן לשחק אותם על גבי מחשב או קונסולת משחקי וידאו. הם זמינים גם עבור סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים ניידים אחרים. משחקי מחשב מיועדים לרוב למבוגרים ולילדים לשחק יחד, אך ישנם רבים המכוונים לקהל אחד בלבד.

אין הגדרה אוניברסלית למשחק מחשב או משחקים לאקס בוקס ולקונסולות המשחק השונות, אבל רוב האנשים יסכימו שהוא חייב לכלול צורה כלשהי של אינטראקטיביות עם המשתמש ובעל מערכת אלקטרונית המייצרת גרפיקה וסאונד בו זמנית.

משחקי מחשב עם אנימציה הם סוג של משחק וידאו המסתמך על גרפיקה ממוחשבת כדי ליצור תמונות ואנימציות. משחקים אלה משוחקים בדרך כלל במחשב או בקונסולת משחקי וידאו, אך ניתן לשחק אותם גם במכשירים ניידים, כגון סמארטפונים וטאבלטים.

משחק ההרפתקאות הגרפי המסחרי הראשון עם אנימציה היה "Mystery House" בשנת 1980. הוא נוצר על ידי רוברטה וויליאמס עבור Apple II ופורסם על ידי On-Line Systems (לימים Sierra Entertainment). "בית המסתורין" הוא משחק הרפתקאות טקסט שבו השחקן פותר חידות כדי למצוא חפצים נסתרים, בעיקר על מנת להתקדם בסיפור.

החשיבות של אנימציה במשחקי מחשב

אנימציה היא היבט חשוב מאוד בכל משחק מחשב. זה עוזר להפוך את המשחק למציאותי יותר וקל יותר לשחק. אנימציה היא לא רק לגרום לדברים להיראות טוב, יש לה גם הרבה מטרות אחרות.

הסיבה הראשונה והברורה ביותר לאנימציה היא לגרום למשחקים להיראות טוב יותר על ידי הוספת תנועה דמוית חיים לאובייקטים על המסך. זה חשוב במיוחד כשיש לך משחק עם הרבה סצנות אקשן או לחימה שבהם אתה צריך לראות מה קורה בבירור מבלי להשהות את המשחק כל כמה שניות.

אנימציה יכולה לשמש גם ככלי חינוכי במשחקים, ומאפשרת לשחקנים ללמוד איך משהו עובד מבלי לקרוא טקסט או לצפות בסרטון הדרכה. זה יכול להיות פשוט כמו להראות כיצד אובייקט זז כאשר אתה לוחץ עליו, או מסובך כמו אובייקט מלא מנוע פיזיקה.

אנימציה היא כלי רב עוצמה בעולם משחקי המחשב. ניתן להשתמש בו כדי ליצור חוויה סוחפת לשחקנים. שחקנים הם יותר מסתם צופים פסיביים, יש להם גם תפקיד במשחק והאנימציה עוזרת להם להבין את תפקידם טוב יותר.

אנימציה משמשת גם כדי להעביר מסרים חשובים שאולי לא אפשריים עם טקסט בלבד.