עד לא מזמן, לא הייתה לנו אפשרות לסרוק מסמכים דרך הטלפון. אם רצינו לסרוק אותם, היינו צריכים להיעזר במכונה המיוחדת הנקראית מכונת צילום או מכשיר סריקה. מרביתנו לא מחזיקים מכונת צילום בבית, שכן מדובר על מכונת שהינה גדולה ומגושמת. מי שבדרך כלל מחזיק את המכונה הזאת הם משרדים.
הם צריכים להשתמש בה על בסיס יומיומי. עלותה של מכונת צילום מקצועית יכולה להיות גבוהה מאוד. בשנים האחרונות, מוצעת אפשרות אטרקטיבית של השכרת המכונה. מדובר על פעולה פשוטה ביותר, שכן כל מה שיש לעשות הוא לפנות לחברה המספקת מכונות צילום להשכרה ותוך זמן קצר, אפשר להנות ממכונת צילום שתתאים לצרכים של המשרד. יש יתרון גדול בשירותי השכרה, שכן אפשר להשתמש במכונה על פי הצורך. כאשר אין יותר צורך, אפשר להחזיר אותה. מעבר לכך, כאשר יש תקלה, יגיע איש תחזוקה שיפתור אותה תוך זמן קצר. 

האם אפשר לסרוק גם מהטלפון?

אם אתם עדיין מתלבטים לגבי מכונת הצילום, דעו שיש לכם גם אפשרות לסריקת מסמכים באמצעות הטלפון הסלולרי שלכם. כל שתצטרכו לעשות הוא להפעיל אפליקציה ייעודית לסריקה ולאחר מכן לסרוק את המסמכים באיכות גבוהה. באמצעות האפליקציה, תוכלו לסרוק לא רק מסמכים, אלא גם טפסים, כרטיסי ביקור ועוד. תוכלו לשמור אותם בפורמט PDF או כתמונה. יש יתרון משמעותי לסריקה באמצעות האפליקציה, שכן איכות הצילום יוצאת מעולה וזאת תודות לשיטת העיבוד. אגב, יכול להיות שאתם בכלל לא תבחינו בהבדלים בין סריקה שבוצעה במכונת צילום לבין סריקה שבוצעה בטלפון הסלולרי. כמו כן, זכרו שאת הטלפון הסלולרי אתם יכולים לשלוף בכל עת, שלא כמו סורק או מכונת צילום שאתם תצטרכו להיות בקרבתם ובמקום בו הם זמינים. 

אפליקציות מומלצות לסריקה

בשנים האחרונות, האפליקציות לסריקה הפכו מאוד פופולאריות. נציג לכם שלוש אפליקציות חינמיות שעובדות מעולה והן:

-אדובי Scan – אפליקציה שפיתחה ענקית התוכנה אדובי. מדובר על חברה שיש לה מומחיות בפיתוח ואפליקציות לעריכת תמונות ווידאו. אפשר להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות של גוגל ואפל. לאחר שהתקנתם אותה, היא תדרוש הרשאה למצלמה של המכשיר וכמובן לקבצים הנמצאים במכשיר. באמצעותה האפליקציה, תוכלו לסרוק מסמכים, לוחות ושאלונים, כרטיסי ביקור ועוד. תוכלו לסרוק את המסמך בצורה ידנית או לבצע סריקה אוטומטית על ידי זיהוי המסמכים. לאחר מכן, תוכלו לבצע כל מיני פעולות בקבצים הסרוקים. לדוגמה, הוספת אפקטים, חיתוך של גבולות המסמך, סיבוב המסמך ועוד. את המסמכים הסרוקים תוכלו לשמור בענן של אדובי ולשתף אותם בקלות למייל, לפייסבוק או לוואטסאפ. יש כמה יתרונות באפליקציה והם: אפשר לבצע איחוד של כמה תמונות לקובץ אחד, אפשר לסרוק כל מיני סוגים של מסמכים, יש אפשרות למצב צילום אוטומטי, יש אפשרות להמרת התמונה להטקסט. לצד היתרונות, יש גם חסרונות כמו: יש צורך בפתיחת חשבון באתר אדובי לצורך שימוש באפליקציה.

–קאם Scanner – גם כאן, מדובר על אפליקציה מובילה לסריקת מסמכים, תעודות, ספרים ועוד. לאחר שסיימתם להתקין אותה, תצטרכו לתת לה הרשאות למצלמה ולקבצי המערכת. על מנת להשתמש בה, אתם לא חייבים לפתוח חשבון. לאחר שסרקתם את המסמך, תוכלו לשנות את הניגודיות והבהירות, להוסיף צבעים ואפקטים, לחתונה את התמונה לגודל הרצוי לכם ועוד. אם תרצו להשתמש בפיצ'רים נוספים שמוצעים בתוכנה, יהיה עליכם לרכוש את גרסת הפרימיום שלה. אגב, את המסמכים שסרקתם, תוכלו לשמור כקובץ PDF או כקובץ תמונה (זאת להבדיל מאפליקציית אדובי Sacn, שמציעה רק אופציה של קובץ PDF). אלו הם היתרונות של האפליקציה: אפשר לשמור את המסמכים כקובץ המועדף עליכם (PDF או JPG) ואפשר גם להשתמש בה לסריקה של מגוון מסמכים. מבחינת החסרונות: אתם תדרשו לפתוח חשבון פרימיום על מנת להשתמש בפיצ'רים מתקדמים וכמו כן יש גם מעט אפשרויות לעריכה של המסמכים. 

-טייני Scanner – גם כאן, בדומה לאפליקציה הקודמת, אין צורך להרשם ולפתוח חשבון. כמו כן, אם תרצו להשתמש בכל האופציות שהיא מציעה, אז כן תדרשו לפתוח חשבון פרימיום. אגב, הפיצ'רים שהאפליקציה מציעה בגרסה החינמית, יכולים בהחלט להספיק לרוב המשתמשים. כך שאין באמת צורך לשדרג לגרסת הפרימיום. תוכלו לשמור את המסמכים שסרקתם באפליקציה עצמה או לשלוח אותם במייל או לשמור אותם בגלריית התמונות בטלפון. מבחינת היתרונות: קלה ונוחה לשימוש, מציעה אפשרות לשמור את המסמכים הסרוקים כקבצי תמונה. מבחינת החסרונות: על מנת שתוכלו להשתמש בפיצ'רים מתקדמים, יש צורך ברכישת גרסת הפרימיום.